KKTC Bisiklet Federasyonu (1971)

20 Okula 200 Bisiklet - Trafikte bizde varız

e-Posta Yazdır PDF

BİSİKLETSİZ OKUL KALMASIN KAMPANYASI ÇERÇEVESİNDE SATIŞI YAPILAN BİLETLERİN TALİHLİLERİ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.

Trafikte bizde varız

Bisiklet yolu kültürünün yerleşmesi, bisiklet ve yaya yollarının ayrılması, bisikletin sadece yarış değil ulaşım aracı olduğu ve çağdaş trafik güvenliği konularına vurgu yapılan eylem, dün sabah Gönyeli Çemberi’nde başladı.
Sabahın erken saatlerinde Gönyeli Çemberi’nde toplanan 200’e yakın bisikletçi, saat 07.30’da polisin güvenliği sağladığı bir sürüşle buradan ayrıldı.
“Bisikletliye Saygı”, “Makam Arabası Değil Bisiklet Kullanın”, “Dere Kenarlarına Bina Değil Bisiklet Yolu Yapın”, “Bisiklet Yolu Projesi Ne Lafta, Ne Rafta Kalmasın” gibi pankartların da yer aldığı eylem kapsamında bisikletçiler önce Başbakanlık ardından da Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na gitti.

Adademir: Eğer beklediğimiz yönde bir çalışma olmazsa binleri de buraya toplayabiliriz
Bisiklet Federasyonu Başkanı Ekin Adademir açıklamasında söz konusu eylemi “bisiklete olan ilginin küçük bir göstergesi” olarak değerlendirdi.
Adademir, bisikletin “daha yaygın, etkin ve sağlıklı kullanılması” için çalışma hedeflerine işaret ederek, bisiklet kullanımının hızla yayıldığını ancak yol güvenliğinin sağlanması konusunda ciddi sıkıntılar olduğunu belirtti.
Bu konudaki talepleri ve süreçle ilgili bilgi veren Federasyon Başkanı Ekin Adademir, kendilerine bisiklet yollarının finansmanıyla ilgili büyük yol alındığının söylendiğini ancak 4 aydır hiçbir hareket göremediklerini belirtti.
Bu konunun takipçisi olacaklarını ve gereğinin yapılması için çalışacaklarını vurgulayan Adademir, eyleme katılımın yoğunluğuna da dikkat çekti.
Ekin Adademir, “Eğer beklediğimiz yönde bir çalışma olmazsa binleri buraya toplayabiliriz” dedi.

 

20 Okula 200 Bisiklet

"Bisikletsiz Okul Kalmasın" projesi çerçevesinde dün Atatürk Kültür Merkezi’nde etkinlik düzenlenerek, 20 okula 200 bisiklet armağan edildi.
Federasyonun, bin bisiklet dağıtımı için başlattığı ve Erülkü Ailesi’nden destek aldığı projede ilk olarak 20 okula 200 bisiklet verildi.

Adademir: Hedefimiz bin bisiklet
Bisiklet Federasyonu Başkanı Ekin Adademir, amaçlarının tüm okullara bisiklet bağışlamak olduğunu dile getirerek, 2015-2016 eğitim yılı sonuna kadar “Hedefimiz bin bisiklet” dedi.
Bisikletin sadece spor ve gezinti aracı değil sağlıklı, sosyal bir ulaşım aracı olması yönünde çalışmalar yaptıklarını dile getiren Adademir, topluma bu bilinci kazandırmak için de ilk olarak temele, yani ilkokullara bu bilincin kazandırılması gerektiğini belirtti.

Ekmekçi: Bisikletsiz okul kalmayacak
Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Ekmekçi ise, bisikletin ulaşım aracı olarak da kullanılması için çalışmalar yaptıklarını belirterek “Bisikletsiz okul kalmayacak. Bu aynı zamanda obeziteyle de mücadele anlamı taşıyor. Devletten tek kuruş almadan, bağışlarla bu hedefe ulaşacağız” dedi.

 

Girne Hava Durumu

Lefkoşa Hava Durumu

Lefke Hava Durumu

Gazimagusa Hava Durumu