KKTC Bisiklet Federasyonu (1971)

Hazırlayan

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

Editörvesikalik.jpg - 66.94 Kb

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

 

2014 Görev sonu

 

Sevgili Güner Burgul’un teşvikleri ile federasyon bünyesinde hakem ve sekreterlik görevi üstlendim 2009 tarihinden bu güne kadar laiki ile görevimi yerine getirdiğim inancındayım.  Sn Bülent ÇIRAKLI ile 2009-2012 dönemi bağkanlığı boyunca federasyon genel sekreterliği yönetimle istişare içinde , ilkelerine bağlı bir şekilde tamamladığımı söyleyebilirim.

Çocuk yaşda hayran olduğunuz bisikletçi abiniz ( Sn. İnsel PARALİK) ile federasyon yönetiminde bir dönem çalışma şansı yakaladığım için de mutlu olduğumu hiç kuşkusuz belirtmek isterim.

2009 yılından bu güne idame ettirdiğim genel sekreterlik görevime son verdiğimi,

Görevim son bulduğundan  sonra dahi Bisiklet federasyonu bünyesinde sporcu olarak çalışacağımın bilinmesini isterim.

Başta federasyon başkanı Sn. İnsel PARALİK As başkan Erdal PALAZ ve değerli yönetim kurulu üyelerine benim yetişmemde verdikleri emek ve katkılardan dolayı teşekkür ederim 

Aralık 2014

2013 PARALIK BAŞKANLIĞI

Mıcırlı yol stabilize asfalta şampiyonalara katılamıyorsun derse.

Bir düşünelim 2013 yılına kadar uluslararası yarışlara (H.C 2.1 hariç) katılabiliyorduk. Soruyu soralım bu yıl neden oluyorda klasman dışı yarışacağımız çıkıyor. Bağlayacak olursak, Sn. Emin MÜFTÜOĞLU ile görüşme neticesi KKTC’nin 2013 yılı uluslar arası şampiyonaya katılması yönünde olmamıştır.

Gelelim izlenecek yola. Stabilize asfat yolda yarışlara devam. 2014 ‘de uluslararası şampiyonaya katılabilmek için görüşmelere devam.

Ne günler geçti 1; 1 ocak 2013 sonu genel kurul yapıldı. Başkan Sn. İnsel PARALİK açıklamasında “ bu bir bayrak yarışı” dedi.

Aslında geçmiş federasyon başkanlarına bakacak olursak Bisiklet Federasyonu tarihinde tüm başkanlar birer üst makamlara sahip insanlar olmuşlardır.

Bir sevgili Güner BURGUL daire müdürlüğü, sevgili  Bülent ÇIRAKLI yılların getirdiği sanayi sektöründeki yeri ve şimdiki başkan Sn. İnsel PARALİK’in işyeri çalışanlarının ona karşı saygısı.

Ne günler geçti 2; Yapılan yarışlarda sporcu disiplini sağlama yönünde bir adım, puanlama yönünde kocaman istikrarlı adım ve son adımda yönetmelikleri ele almak.

Ne günler geçti 3; 13 temmuz 2013 olağan üstü genel kurulda yönetmeliklerin oylanması. Kuşkusuz sevgili  Prof. Dr. Hasan KILIÇ’ın yönetmeliklerin hazırlanmasın da katkı payı çok. Son bir hızla tüzükde yılların getirdiği eksiklik ve yanlışlıkları güçlü yönetimle daha bilinçli takım temsilcileri ile aşacağız.

 

Ne günler geçti 4; Sn. Ceren A. KÖSE’nin Bisiklet yolu projesinde L.T.B , Karayolları, Trafik Polisi ve bu konu ile ilgili bölümler bir çatı altına alması olumlu bir adım. B.S.D’nin kurucusu Sn. Hüseyin AKCAN’ın katkıları bu yol projesinde büyük.

kasım 2013

 

1 YENİ TAKIM    2 BAŞARILI SPORCU

Yeni oluşum içerisinde 2012 takımı HNG, Geleceğin Besimciği (Güner Hocanın Değimiyle) Soner  olurken, Ali SÜKAN son 2011-2012 yılında eniyi ivmeyi kazanıp başarılı derecelere imza atan isim.

NHG Takımı gerekli evrak işlemlerin tamamlanma sürecinin sonuna geldiği ve en yakın bir tarihte tanıtım kokteylinde buluşacağımız tamennisi içerindeyim. 2012 yılı şubat ayı ilk yarış ile başlamıştık. HNG bugüne kadarki sure zarfında bir çok ismi bünyesinde bağlamış. Bir takımı ileriye götüren sporcuların yanında temele, yani yıldız sporculara yaptığı yatırımdır. Umarım Yıldız ve Genç sporculara ilerleyen günlerde yatırım yapacaktır.

 

Başarılı bir sporcumuz var kendi yıldız kategorisinde rakiplerine oldukça açık bir fark atıyor. Bir çok yurt içi ve yurt dışı başarısından belli. Son almanyada yapılan yarışta etabın en iyi ikinci derecesini elde etmiştir. Geleceğin besimciği diyoruz biz ona (araplığını ondan almış) ismi Soner AKBAŞ.

 

Ali SÜKAN geçmiş yıllarda çeşitli spor branşlarında spor ile uğraşmış bir isim. İyi derecede ingilizce ve bunun yanında yabancı bir kaç dile hakim. Dayanıklı bir vücuda sahip. Son yıllarda bisiklette gözle görülür şekilde iyi bir ivme kazanmış.  Bu hırsını nereden , ne şekilde besliyorsa devam etmesini umuyorum. Bir sonraki adımı yurtdışındaki derecelerde göreceğimizin kokusunu şimdiden alır gibiyim. Not: Yapılan Lisansların toplamı 207'i bulurken, Toplamda 116 sporcunun evrakları tamamlanmıştır. eylül/12

Ekim /2012

 

TRAFİK VE BİSİKLET

Yanınızdan Hızla Geçen Arabanın Korna Sesinin si...

Yanınızdan hızla geçen arabanın korna sesinin sizi rahatsız ettiğini, hatta benilediğiniz olmuştur. Ya Yoldaki eksoz kokusu? Bunlar trafikte ilerlerken, anayol da aracınızla giderken sol şeridin en solunda pedal basan bisikletlinin yaşadıkları ve hissettikleridir.

2011'in Eylülüne geliyoruz. Araçla trafik kazalarının ardı arkası kesilmiyor. Sevindiğimiz bisikletlinin olmaması, arzumuz daha iyi yollar, temennimiz daha duyarlı sürücülerin olmasıdır.

Antremana çıkmış bir sporcu olsun, gezintiye çıkmış birkaç bisikletli yada biryere gitmrkte olan yaşlı amcam olsun. Hepside yanından geçen araçtakinin kornaya basmasından rahatsız oluyor.

Sabah erken saatlerde çevre yoluna bisikletle çıkacak olursanız. Burnunuzdan aldığınız nefesteki ağır koku sizi temenni ederim ki akşamdan kalmış araçlardan yolun kenarına sinmiş ağır eksoz kokusudur.

Bunula ilgili daha temiz bir çevre için çalışmalıyız. Ses kirliliği için kornayı kullanmayalım, bir zahmet her yıl aracımızı eksoz testinden geçirelim.

Ağustos/2011

 

 

Bisiklet Federasyonu

Sızılanıyorum,  saat 02:11 ve yatakta uyuyamıyorum kalkar kalkmaz yazmaya devam ediyorum duyduğum rahatsızlık ne gece yarısı çalan cep telefonu ne sinek ısırığı nede gabuk bağlamış bir cilt yarası sanırım bu duyduğum uyuyamama durumu bisiklete olan istek hırs vede bağımlılık. Bülent Hoca’nın federasyon hakkında istedikleri, Zihni Hoca’nın  öğütleri, Taçam Gökbörünün bastırıcı bir ses tonuyla konuşması ve birçok işe birden yetişmeye çalışan elinden gelen tümünü yapan Erdal Palaz arasında sıkışıp kalıyorum.

Bu gün evime ziyarete gelen bisiklet camiasına bağlı bir elin parmakları kadar kişiydi. Sanırım bu tarihe kadar Bisiklet Federayonuna yaptığım katkı, ilgilenme payı, verdiğim emeğin bir nevi geri dönütü.

Evet sokakta pedal çevirmeyle başlayan bisiklet sürüşü sonrasında yarışlar, federasyon lokal anahtarını alır almaz arşivi toparlamadan, lisans numaralarının eksikliklerini tamamlar tamamlamaz bu günlerdede geçmiş dereceleri tarama yapıyorum bilgisayarda.

Sanırım boşukları farkedip doldurma, kalıcı bir düzeni (zor olacak) ne derece doğru devam ediyor bilemeyiz ama inatla gerçekleştirmek için çabalamak bizleri daha iyiye götürecektir.

Mayıs /2011


WALDKIRCHEN

Almanya'nın WALDKİRCHEN kasabasında her yıl 24 saat olan dağ bisikleti yarışı kuşkusuz bu güne kadar katılan sporcu, yönetici, bağlantıları kuran  herkesin emeği karşılığında Federasyon olarak katılıyoruz ve herkese tek tek teşekkür ederim. Bu yıl 6 saate düşürülen yarış kuşkusuz bize uygun olan güneşli açık bir havada gerçekleşmiştir. Katılan sporcuların canla başla çalıştıklarını, ellerinden geleni sonuna kadar vermişlerdir. 2 tane 2.'lik alabildik. Kuşkusuz ki hotel ve organizasyon genelinde Türk sporcular adına şikayet gelmemiş, gelmemesi içinde temizlikten saygı çerçevesinde bolca teşekkür (danke) etmişizdir. Gelecek yıl temmuz ayı içerisinde yeniden yarışlara katılabilmek için insan ilişkilerimizi zedelemedik. Göstermiş olduğumuz çevreye uyum, insanlar ile iletişim çerçevesindede bu yıl kaldığımız hotel'den 1 takımıza sponsorluk almayı hep birlikte başardık. 2011'de bir adım daha ileriye giderek gerilere düşmememiz gerekmekte. Yarı amatörce herkezden bir parça maddi manevi ( başkandan daha fazla ) özveri yapılmasını beklemekteyiz. Hep birlikteyiz.

3 Temmuz Almanya Dağ bisikleti yarışı öncesi Spor Dairesine şikayette bulunan veya ilgili kişilerde haksızlık yapıldığı gerekçesi ile yazı gönderen kişi veya kişilerin Federasyon çatısı altında bulunan tüm sporcu, hakem, emek veren ve yönetimdeki herkese kendi kişisel çıkarları uğruna zarar verdikleri kanısı içerisindeyim.

Ağustos/2010

Menteş ÇAĞLA

2010 ve SONRASI

YENİ BİR ON YIL YENİ BİR TAKIM KAYMAKLI

İlk birinciliğimi aldığım(1993) gün, 2010 yılında hala Bisiklet Federasyonunun bir parçası olacağımı bilmezdim. Nerelerdenmi geçtim. Bir çok yarışa katıldım, bir çok defa bisikletten düştüm, yurtdışında yarışlara katıldım, Federasyonun bisikletlerini sürdüm sayısız lastiklerini patlattım. İki elin parmaklarını geçecek kadar yarış hakemliği üstlendim. Federasyon sekreterliği yapıyor vede web sayfasını düzenliyorum. Şimdi kalbimin derinliklerinde yatan ise Yol bisikletim. Misyonum Bisiklet sürmeyi sevenleri organize etmek.

Bisikleti, sporu sevenler olarak hep yollarda hergün yollardayız. Zaman ilerledikçe yollardaki araba sayısı artar oldu dikkat etmemiz gereken sürüş sırasında kaskı takmamız ve bir okadarda güvenli birşekilde trafik kurallarına uymamızdır. Biliyorum trafikte ilerlerken birçok sürücünün dikkatsiz sürüşleriyle yüz yüze maruz kalıyoruz. Lütfen daha dikkatli olalım. Araç kullananlardan ricam bisikletlinin hemen yanındayken korna basmayalım.

İsim listeme bir göz atalım kimler var. Bir şampiyon TAÇAM, yılların eskitemediği bir isim Güner BURGUL, İyi bir adam Bülent ÇIRAKLI, o bir yarışçı Besim TEL, 4 dörtlük bir isim Mehmet SEVİNÇ, dürüst bisiklet sürücüsü Enver SOYEL, antrenörlük yapabilecek bir kişi Hüseyin AKCAN, 2010 şampiyonu .... ve ve ve Zihni ÜNEY.

Kuşkusuz ikibin 10 ‘un yeni takımı K.Kaymaklı. Başında yılların birincisi Besim TEL bir okadarda takım çalışmasına mükemmel derecede uyum sağlaya bilen bir kişilik sahibi takım yöneticisi Kemal BUBA.  

Mayıs/2010

Menteş ÇAĞLA

 

Girne Hava Durumu

Lefkoşa Hava Durumu

Lefke Hava Durumu

Gazimagusa Hava Durumu